ROOSEVELT'İN KARİYERİNİN BAŞLANGICI VE DÖNÜM NOKTALARI

Roosevelt, synth pop ile indie rock’ı tutkuyla bağlı olduğu dans müziğiyle ustalıkla birleştirerek dinleyicilerini tropikal bir havada dans ettiriyor. 80’lerin house ve disko etkilerini balearic dokunuşlarla harmanlayarak özgün bir tarz ortaya koyuyor.

Sanatçı geçtiğimiz Eylül ayında “Embrace” isimli yeni albümüyle kısa bir sessizliğin ardından hayranlarıyla buluştu.

Müzik Kariyerinin Başlangıcı ve Dönüm Noktaları

Müzik kariyerine liseden arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Beat!Beat!Beat! grubunun davulcusu olarak başladı.

2009'da, zamanın sevilen gruplarından The Cinematics'in gitaristi Larry Reid'in mastering'ini üstlendiği ilk EP'leri "Stars" ile Foals etkileşimli bir grup olarak dikkat çekti. Öyle ki; NME dergisi bile grubu "Foals'a Almanya'nın cevabı" olarak nitelendirdi.

Müzisyen, söz yazarı, davulcu ve yapımcı olan Marius Lauber, Beat!Beat!Beat!'in dağılmasının ardından solist oldu.

2013'te ilk EP'si Elliot'ı duyurduktan sonra solo kariyerine Roosevelt olarak devam etti. Geniş bir müzikal yelpazede ustaca gezinen Roosevelt, kendi özgün tarzını oluşturdu.

"Elliot" adlı parçası, Pitchfork tarafından "En İyi Yeni Parça" seçkisinde yer aldı. Elliot'ın başarısını "Montreal" izledi.

Hot Chip, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Crystal Fighters gibi isimlerle turnelere çıktı.

Mart 2019'da Fleetwood Mac'in "Everywhere" şarkısının cover'ını yayınladı.

Roosevelt, efsanevi gitarist Nile Rodgers ile birlikte 18 Mayıs 2022'de Passion single'ını çıkardı.

Chvrches , Glass Animals , Who Made Who , RHYE , Kakkmaddafakka, Jax Jones, Charlotte Gainsbourg, Balthazar, Flight Facilities, Selah Sue ve Taylor Swift için resmi remixler yaptı.

16 Aralık akşamı Zorlu PSM'de gerçekleşecek bu muhteşem müzik ziyafetini kaçırmayın. Roosevelt, geniş müzikal etkileşimleri ve sıcak enerjisiyle unutulmaz bir performans sergileyecek.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR