YÖNETİM KADROSU

Filiz Ova / Zorlu PSM Genel MüdürüFiliz Ova

Filiz Ova, lise öğrenimini Almanya’nın Esslingen şehrinde tamamladıktan sonra Tübingen Üniversitesi’nde Sanat Tarihi ve Amerikan Edebiyatı eğitimi aldı. Kariyerine 2006 yılında İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nda başlayan Filiz Ova, kurumun medya ilişkileri bölümünde görev alarak, vakfın düzenlediği tüm festival, bienal ve etkinliklerin uluslararası medya iletişiminde rol aldı. İKSV’deki görevinin ardından 2008 yılında İş Sanat’a transfer olan Ova, Sanat Yönetmeni Yardımcısı olarak başladığı görevini, kurumdan ayrıldığı 2018 yılına kadar Sanat Yönetmeni olarak sürdürdü. Kültür sanat dünyasında önemli bir yere sahip olan İş Sanat, Filiz Ova’nın liderliğinde hem klasik müzik, caz, modern dans ve yerli sanatçıların özel projeleri ile içerik çeşitliliğini artırdı; hem de çocuklar ve genç izleyicilere yönelik geliştirdiği etkinliklerle toplumun her kesiminin kültür sanat etkinliklerine erişimi konusunda önemli bir misyon yürüttü. Kasım 2020 itibarıyla, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

2014 yılında Amerika’nın önde gelen kültür sanat danışmanlık şirketlerinden Devos Institute for Arts Management’in Kennedy Center for The Performing Arts ve Maryland Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen uluslararası eğitim programına dahil olan Ova, Türkiye’den bu programa kabul gören ilk sanat yönetmeni oldu. Tüm dünyadan sanat yöneticilerinin katıldığı 3 yıllık eğitim programı ile eş zamanlı New York’ta bulunan International Society for the Performing Arts tarafından hayata geçirilen global burs programına katıldı. Ova, Zorlu PSM’deki genel müdürlük görevinin yanında, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin “Sanat ve Kültür Yönetimi” bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak sağlıklı ve sürdürülebilir kültür kurumlarının yönetimini ele alan “Mekan ve Lojistik” dersi veriyor.

Devamını Oku
Levent Dokuzer / Programlama, Prodüksiyon, Operasyon ve Pazarlama Genel Müdür YardımcısıLevent Dokuzer

Levent Dokuzer, İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi alanındaki yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda uluslararası deneyimlerini arttırmak amacıyla 2005-2006 yılları arasında Universidade Fernando Pessoa’da bir yıl boyunca eğitim almıştır. 2008 yılında Pozitif bünyesinde İş Geliştirme Direktör Yardımcısı olarak başladığı kariyerine, önce Marka Müdürü olarak, ardından Kurumsal Marka ve Pazarlama Müdürü olarak devam etmiştir. Bu süreçlerde Babylon Alaçatı, Babylon Aya Yorgi, Monk by Babylon mekanlarında gerçekleşen etkinliklerin yanı sıra Rihanna, Iron Maiden, U2 ve RHCP İstanbul konserlerinin, Rock’n Coke, One Love, Pozitif Days konser serileri gibi birçok önemli projenin ve festivalin pazarlama ve marka yönetimi süreçlerinde görev almış ve önemli roller üstlenmiştir. 2014 – 2015 yılları arasında Jatomi Fitness’ın Pazarlama Müdürü olarak görev alan Levent Dokuzer, bu süreçte tüm PR, reklam ve marka yönetimi ve lokalizasyon süreçlerini üstlenerek, küresel yönlendirmeler, tüketici araştırmaları ve rakip analizlerine dayanan pazarlama stratejileri ve programları geliştirmiştir. 2015 yılında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ndeki kariyerine Pazarlama Müdürü olarak başlayan Dokuzer, Zorlu PSM’de gerçekleşen Sonar Festivali, PSM Caz Festivali, MIX Festival gibi festivallerin pazarlama planları ve stratejilerini oluşturmanın yanı sıra, Vestel PSM Radyo ve Zorlu PSM Youtube Kanalı’nın yönetimini üstlenmiştir. 2021 yılında Pazarlama ve Dijital Projeler Grup Müdürü görevine terfi eden Dokuzer, 11 kişilik bir pazarlama ve dijital projeler ekibinin başına geçmiştir. Eğlence, sanat, kültür ve medya endüstrilerinde 15 yılı aşkın deneyime sahip bir profesyonel olan Dokuzer, 2023 yılından itibaren Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Programlama, Prodüksiyon, Operasyon ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Devamını Oku
Ali Alioğlu / Mekan ve Operasyon MüdürüAli  Alioğlu
Billur Taşkın Şen / Sponsorluk MüdürüBillur  Taşkın Şen
Gözde Tekay / Pazarlama MüdürüGözde  Tekay
Merve Karaçöl / İş Geliştirme Grup MüdürüMerve Karaçöl
Hatice Sağlık Tunceri / İnsan Kaynakları MüdürüHatice Sağlık Tunceri
Vildan Şahin / Muhasebe MüdürüVildan Şahin
Aytaç Albayrak / Bilgi Teknolojileri MüdürüAytaç Albayrak
Nazlı Akçığ Kahraman / Programlama MüdürüNazlı  Akçığ Kahraman