YÖNETİM KADROSU

Filiz Ova / Zorlu PSM Genel MüdürüFiliz Ova

Filiz Ova, lise öğrenimini Almanya’nın Esslingen şehrinde tamamladıktan sonra Tübingen Üniversitesi’nde Sanat Tarihi ve Amerikan Edebiyatı eğitimi aldı. Kariyerine 2006 yılında İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nda başlayan Filiz Ova, kurumun medya ilişkileri bölümünde görev alarak, vakfın düzenlediği tüm festival, bienal ve etkinliklerin uluslararası medya iletişiminde rol aldı. İKSV’deki görevinin ardından 2008 yılında İş Sanat’a transfer olan Ova, Sanat Yönetmeni Yardımcısı olarak başladığı görevini, kurumdan ayrıldığı 2018 yılına kadar Sanat Yönetmeni olarak sürdürdü. Kültür sanat dünyasında önemli bir yere sahip olan İş Sanat, Filiz Ova’nın liderliğinde hem klasik müzik, caz, modern dans ve yerli sanatçıların özel projeleri ile içerik çeşitliliğini artırdı; hem de çocuklar ve genç izleyicilere yönelik geliştirdiği etkinliklerle toplumun her kesiminin kültür sanat etkinliklerine erişimi konusunda önemli bir misyon yürüttü. Kasım 2020 itibarıyla, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

2014 yılında Amerika’nın önde gelen kültür sanat danışmanlık şirketlerinden Devos Institute for Arts Management’in Kennedy Center for The Performing Arts ve Maryland Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen uluslararası eğitim programına dahil olan Ova, Türkiye’den bu programa kabul gören ilk sanat yönetmeni oldu. Tüm dünyadan sanat yöneticilerinin katıldığı 3 yıllık eğitim programı ile eş zamanlı New York’ta bulunan International Society for the Performing Arts tarafından hayata geçirilen global burs programına katıldı. Ova, Zorlu PSM’deki genel müdürlük görevinin yanında, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin “Sanat ve Kültür Yönetimi” bölümünde misafir öğretim görevlisi olarak sağlıklı ve sürdürülebilir kültür kurumlarının yönetimini ele alan “Mekan ve Lojistik” dersi veriyor.

Devamını Oku
Dicle Karaozan / Genel Müdür Yardımcısı, Pazarlama, Kurumsal İletişim ve SponsorlukDicle Karaozan

Dicle Karaozan, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan olduktan sonra, sırasıyla Barometre Gazetesi/Kanal E televizyonu, Hürriyet Gazetesi, Dünya Gazetesi, Yeni Binyıl Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yaptıktan sonra iletişim danışmanlığı sektörüne geçerek, 2001-2014 yılları arasında görev yaptığı ve son olarak Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendiği Medyaevi İletişim’de yerel ve uluslararası çok sayıda firmaya kurumsal iletişim, lider iletişimi, konu/gündem yönetimi, finansal iletişim, kriz iletişimi, ürün/hizmet iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk ve medya ilişkileri alanında iletişim danışmanlığı verdi. 2014’te Zorlu Holding bünyesinde, Kurumsal İletişim Grup Müdürü olarak atanan Karaozan, Zorlu Holding’teki görevi boyunca paydaş iletişimi, çalışan markası, lider iletişimi, içerik yönetimi, grubun sürdürülebilirlik vizyonu Akıllı Hayat 2030’un iç ve dış iletişimi ile bu kapsamda geliştirilen kurum içi girişimcilik ve gönüllülük gibi süreçleri yürüttü. Aralık 2019 yılından bu yana, Zorlu PSM bünyesinde Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Sponsorluk’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Devamını Oku
Lara Büyükcivelek / Genel Müdür Yardımcısı, ProgramlamaLara Büyükcivelek

Lara Büyükcivelek, Bilkent Üniversitesi ‘Uluslararası İlişkiler’ bölümünden mezun olduktan sonra medya ve eğlence sektörüne giriş yapmış; Umut Sanat’ta” Format Satış ve Sinema Salonları Yönetimi “bölümünde çalışmaya başlayarak kariyerine başlamıştır. 2009 yılında Digitürk / beIN Medya Grubu’na transfer olarak İçerik Departmanında çeşitli pozisyonlarda 12 yıl boyunca çalışmış ve en son ‘İçerik Stratejisi ve Alımlar Direktörü’ pozisyonunda görev almıştır. 2022 yılından itibaren ise Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Programlama departmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak mesleki hayatına devam etmektedir.

Devamını Oku
Levent Dokuzer / Pazarlama - Dijital Projeler Grup MüdürüLevent Dokuzer
Merve Karaçöl / İş Geliştirme Grup MüdürüMerve Karaçöl
Ali Alioğlu / Mekan ve Operasyon MüdürüAli  Alioğlu
Billur Taşkın Şen / Sponsorluk MüdürüBillur  Taşkın Şen
Ekrem Berke Cimilli / Prodüksiyon MüdürüEkrem Berke  Cimilli
Gözde Tekay / Dijital İçerikler MüdürüGözde  Tekay
Pınar Yıldız / İnsan Kaynakları MüdürüPınar Yıldız
Mehmet Güneş / Güvenlik MüdürüMehmet  Güneş
Nazlı Akçığ Kahraman / Programlama MüdürüNazlı  Akçığ Kahraman
Yalçın Yurteri / Bilgi Teknolojileri MüdürüYalçın Yurteri
Yusuf Baştürk / Kurumsal Satış MüdürüYusuf  Baştürk
Yasin Aktaş / Satın Alma MüdürüYasin Aktaş
Vildan Şahin / Muhasebe MüdürüVildan Şahin