SOSYAL FAYDA

"İlk Konserim İlk Tiyatrom PSM'de" projemizle daha fazla insanı kültür sanatla buluşturuyoruz

Zorlu PSM olarak 10 yıllık birikimimizden yola çıkarak herkesi sanatla yakınlaştırmayı amaçlayan bir sosyal fayda projesini yürütüyoruz. İnsanların hayatlarında sanata daha fazla yer açmalarını sağlamak için İstanbul’da dezavantajlı bölgelerde yaşayan hayatında hiç konsere ya da tiyatroya gidememiş yetişkinleri ve çocukları, alanında uzman STK’lar SosyalBen ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın ortaklığında “İlk Konserim, İlk Tiyatrom PSM’de” projesiyle PSM’deki konser ve tiyatro etkinliklerimizde ağırlıyoruz.

Kültür sanat faaliyetlerinin empati kurmak, bir arada ve daha iyi şekilde yaşamak için dönüştürücü bir güce sahip olduğunun farkındayız. Daha iyi bir yaşamı sadece kendimize değil, başkalarına da mümkün kılmak için her kurumun üstüne düşen sorumluluklarla hareket ettiği bir dünyada biz de üstümüze düşen sorumluluğu alıyoruz. Kültür sanat hayatını geliştirmeyi ilke edinmiş bir kurum olarak bu projemizle toplumun farklı kesimlerinin nitelikli kültür sanat etkinliklerine erişimini artıracağız.

PSM Atölye ile tiyatronun sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz

Tiyatronun sürdürülebilirliğine katkı sağlamak, her anlamda donanımlı ve yenilikçi insanları sektöre kazandırmak hedefiyle başlattığımız PSM Atölye projesini ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz.

18-30 yaş arası katılımcıların yer aldığı PSM Atölye’de 7 ay boyunca alanında uzman yerli ve yabancı eğitmenler Dramatik Yazarlık, Tiyatro Yönetmenliği ve Tiyatro Yapımcılığı bölümlerinde teorik ve pratik eğitimler veriliyor.

“Son Dakika Koltuğum” projesiyle öğrencilere 1 TL karşılığında etkinliğe katılma imkanı sunuyoruz

Zorlu PSM olarak bu sanatsever kitlemiz içerisinde gençler kuşkusuz çok önemli bir yer tutuyor. Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız ve sanatı daha ulaşılabilir kılmayı amaç edindiğimiz “Son Dakika Koltuğum” projesini gençlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Akbank’ın Tosla uygulaması ile iş birliğinde olduğumuz projede, Tosla uygulamasına kaydolan öğrenciler, Toplum Gönüllüleri Vakfı’na 1 TL'lik sembolik bir katkı sağlayarak o günün etkinliklerine katılabiliyor.