ZORLU ÇOCUK TİYATROSU

Hayallerin bir insanın geleceğini nasıl şekillendirdiğini yaşayarak öğrenen Zorlu Ailesi, hayalleri beslemenin yolunun sanattan geçtiğini biliyordu. Bunun için çocukların hayallerini besleyecek, onları geleceğe güvenle hazırlayacak bir sanat dalını destekleme kararı aldı: Çocuk tiyatrosu. Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun kurulduğu 2003 yılından bu yana, 15 farklı oyun ve 1.500’e yakın sahneleme ile 1 milyona yakın çocuğa ulaşıldı. Oz Büyücüsü’nden Kibritçi Kız’a, Bremen Mızıkacıları’ndan Kurbağa Prens’e birçok oyunu sahneye koyan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 100 binlerce çocuğu tiyatroyla tanıştırdı.

Zorlu Çocuk Tiyatrosu ile daha fazla çocuğa ulaşmak ve hayallerini gerçekleştirmelerine imkan vermek için, Zorlu Holding’in gerçekleştirdiği “Bir Hayal Bir Oyun” öykü yarışmasına destek verilerek çocukların hayal dünyası sahneye taşınıyor. 8-12 yaş arasındaki çocukların yeteneklerini fark etmelerini ve hayal dünyalarını geliştirmelerinin amaçladığı proje ile çocukların hayallerinin hikayesini yazmasının önünü açıyor. Tiyatro oyuncuları, yazarlar ve profesyonellerden oluşan jürinin seçtiği hikayeler, senaryolaştırılarak Zorlu Çocuk Tiyatrosu kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi sahnesinde hayat buluyor.

LUNAPARK GEZEGENİ

Şehrin tüm çocukları Lunapark Gezegeni’ne gitmek için sıraya girmişlerdir. Eğlencenin sınırsız olduğu bu gezegene gidebilmenin tek şartı hayallerini vermektir. Çocuklar da sınırsız eğlenebilmek için hayallerinden vazgeçmişlerdir. Biri hariç; Sançoz Dedektif Holmes’in uçan arabasıyla tüm dünyayı kurtarmamak için büyük bir maceraya atılacaktır. Böylece eğlence dolu Lunapark Gezegeni’nin kapıları aralanacaktır.

KUSURSUZ DÜNYA MÜZİKALİ

Kiraz kendini Kusursuz Dünya bilgisayar oyununa kaptırmış bir çocuktur. Tek isteği tüm bölümleri geçip yenilmez komutan Torumar’ın baş askeri olmaktır. Annesi: Nejla ile babası: Cemal çözüm olarak bilgisayarı, tableti ve telefonu yasaklar… Ancak Kusursuz Dünya, Kiraz’ı bırakmaz. Kusursuz Dünya’nın Yenilmez Komutanı Torumar, Kiraz’a hayır diyemeyeceği bir teklif sunar. Onu sanal dünyanın sonsuzluğuna davet eder ve Pinokyo eşliğinde bir maceraya çıkarır.

Biletler