JONAH YANO VE MÜTHİŞ İŞ BİRLİKLERİ

MONEYPHONE

2018 yılında Toronto’lu ikili MONEYPHONE ile işbirliği yapan Yano, “On Luck” şarkısına vokalleri ile eşlik etti. Bu şarkı underground bir hit olarak Yano’nun diskografisindeki yerini aldı.

BADBADNOTGOOD

Kısa bir süre sonra ilk single’ı “Rolex, the Ocean'' ı yayınladı. EP'sini üzerinde çalışırken, daha sonra sık sık işbirliği yapacağı BADBADNOTGOOD ile tanıştı. EP’sine ismini veren “nervous” şarkısının yanı sıra BADBADNOTGOOD ile Majestic'in "Key to Love (Is Understanding)" adlı şarkısının çok beğenilen bir cover'ını müzikseverler ile buluşturdular. Bu ortaklık daha sonra “Goodbye Blue” ve “the ordinary is ordinary because it ordinarily repeats” şarkıları ile taçlandı.

Tatsuya Muraoka

İlk albümü “Souvenir”i babalar gününde yayınlayan Jonah, “Shoes” şarkısında babası Tatsuya Muraoka’nın yıllar önce kaydedilmiş vokallerinden faydalandı. Bir baba ve oğlun hassas ilişkisini oldukça samimi bir yerden anlatan şarkı, müzisyenin en sevilen eserlerinden biri.

Sea Oleena & Slauson Malone 1

Yano'nun ikinci stüdyo albümü "Portrait of a Dog", 2023 Ocak ayında Innovative Leisure tarafından yayınladı. Albüm için Yano'nun katalogunun büyük bir bölümünde mevcut olan temaların yeniden keşfi demek yanlış olmaz. Bu temalar, Japon-Kanadalı diasporanın bir parçası olarak kimlik, farklı aile dinamiklerinin yeniden gözden geçirilmesi ve kişisel ilişkilerin inceliklerine odaklanıyor. "Portrait of a Dog", Yano'nun önceki kayıtlarından belirgin bir farklılık taşıyor, 12 parçalık albüm boyunca net bir ses kimliği oluşturarak, berrak ve özenli enstrüman kullanımı ile anlatılan dürüst bir hikayeler koleksiyonunu dinleyicilerinin beğenisine sunuyor. Bu albümde BADBADNOTGOOD’un yanı sıra Amerikalı müzisyen Slauson Malone 1 ve Kanadalı müzisyen Sea Oleena ile birlikte kaydettiği parçalar da yer alıyor.

Jonah Yano’nun yetenekli müzisyenlerin radarına girmesi çok da şaşırtıcı değil. Müziği The Fader, Billboard, High Snobiety, NME ve KCRW gibi yayınlar/kurumlar tarafından övülürken, Virgil Abloh, Gilles Peterson, ve Benji B’nin de dikkatini çekiyor. Dijital platformlarda milyonlarca dinlenmeye ulaşan müzisyenin COLORS YouTube serisindeki performansına da mutlaka bakmanızı öneririz.

Jonah Yano Türkiye’deki ilk konseri için PSM Loves2Gather kapsamında 15 Kasım'da %100 Studio’da!

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR