IDLES'I DAHA YAKINDAN TANIMAYA HAZIR MISINIZ?

Bristol çıkışlı İngiliz grup IDLES, 2009 yılında kuruldu, ancak büyük çıkışlarını 2017 yılında yapmaya başladı.

Grubun ilk albümü "Brutalism" 2017 yılında yayınlandı ve büyük beğeni topladı. Albüm, özellikle politik ve toplumsal konulardaki şarkı sözleriyle dikkat çekti.

IDLES, 2018 yılında piyasaya çıkardığı ikinci albümü "Joy as an Act of Resistance" ile Mercury Ödülü'ne aday gösterildi.

Grup, 65. Grammy Ödüllerinde Crawler adlı albümleriyle “En İyi Rock Albümü”, aynı albümdeki şarkıları Crawl! ile “En İyi Rock Performansı” dalında aday olarak gösterildi.

IDLES'ın şarkıları, toplumsal adalet, erkeklik, depresyon ve diğer kişisel ve politik konuları ele alır. Sık sık politik olaylara ve güncel konulara duyarlı bir şekilde yaklaşır ve toplumun farklı yönlerine dikkat çekerler.

Öfkeyi sanata dönüştürerek İngiltere’nin en büyük gruplarından biri haline gelen IDLES, şarkı sözlerini çok güçlü ve cesur bir şekilde ifade eder. Ama bir IDLES konseri sadece şarkılardan ibaret değildir. Aynı zamanda özel bir deneyimdir. Gerçek bir kargaşaya hazır mısın?

IDLES'in canlı performansları genellikle enerjik ve çılgıncadır. Grup, sahnede dinamit gibi bir performans sergiler ve seyircilerini coşturur.

Grubun solisti Joe Talbot, şarkı sözleri yazma konusundaki yeteneği ve güçlü sahne performansıyla tanınır.

Senenin en iyi konser deneyimini yakından yaşamak için IDLES’ı önden izleyeceksen dikkat ol! Çünkü her an üzerine atlayabilirler.

Joe Talbot, bir orkestra şefi edasıyla seyirciyi mosh pit’e yönlendirip pogo yaparak birbirlerine girmesini izlemeye bayılıyor.

Mark Brown, Danny Nedelko’yu her çaldıklarında seyircilerin üzerine atlayıp stage diving yaparak şarkı söylüyor.

Lee Kiermen de izleyicilerin üzerine yatarak gitarını çalmaya bayılıyor.

Amerika’nın yerel kahramanları The Strokes’un altında New York'ta bulunan 19.000 kapasiteli Barclay Center’da sahne aldılar.

2022’de kendi topraklarına döndüklerinde Londra'daki 5.000 kişi kapasiteli O2 Academy Brixton'da kapalı gişe dört gece çalarak 2007 yılında Never Mind The Bollocks'un 30. yıl dönümü kutlamalarını yapan Sex Pistols’ın O2 Academy Brixton’ı kırdığı O2 Academy’de biletleri tükenen İngiliz punk grubu rekorunu da egale ettiler. Punk bir grup olmaları bir yana, bunlar herhangi bir grup için dikkat çekici rakamlar değil mi ama?

Konserin heyecanıyla hazırladığımız İngiliz post-punk etkileşimli punk rock grubu IDLES hakkında bazı ilginç bilgileri ve hazırladığımız playlist aracılığıyla Bristol çıkışlı IDLES’a giriş niteliğindeki seçkimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

BUNLAR DA İLGİNİ ÇEKEBİLİR