ŞEHİRDE KİMSE YOKKEN

Zorlu PSM Prodüksiyon’un ilk oyunu olma özelliği taşıyan Şehirde Kimse Yokken, Turkcell Platinum Sahnesi’nde seyirciyle buluştu!

Rukiye, Anadolu’nun kırsalından kopup yolu İstanbul’a düşmüş bir kadındır. Öylesine bir kaostan kaçmıştır ki çareyi bir erkek berberine sığınmakta bulur. Sanki o berberin sahibi Nurullah kurtarıcı gibidir ve Rukiye’ye sahip çıkmıştır.

Tuhaf bir arkadaşlık olur aralarında, yıllardır kimseyle konuşmayan Nurullah, Rukiye’de kendine yakın bir şeyler bulur. Mahallenin bitirimlerinden Ali de bu hikayeye dahil olur. Ali yönetmenlik hayali kuran genç bir adamdır, bu hikayeye de filminin baş kahramanı yani annesiyle giriş yapmıştır.

Ali ile Rukiye arasında da sıra dışı bir arkadaşlık başlar. Ali mahalleye yeni düşmüş olan Rukiye’ye filmini ve hayallerini anlatırken bizi şenlikli ve uçuk hayatıyla tanıştırır.

Yalnızlık, arkadaşlık, aşk ve şiddet üzerine pek çok hikaye dinleriz bu üçlünün dünyasından. Hayat bir masal mıdır? Masalsa bir sonu var mıdır? Mutlu son yoksa bu hayatta o zaman hayat dediğimiz şey masal mı, acı gerçeğin ta kendisi mi?

“Şehirde Kimse Yokken...” kadınlık, erkeklik üzerine de pek çok tartışmayı içinde barındırıyor. İnsanlığa “kadın” ve “erkek” diye verilen roller nedir? Rukiye, Nurullah ve Ali’nin perspektifinden cinsiyet meselesine bir bakış da görürüz. Bir erkek berberinin koltuğundan kadınlar, aşk ve yalnızlık nasıl görünür? O koltuğa oturanlar aynaya bakınca ne görür?

“Şehirde Kimse Yokken...” soru sordukça yeni sorular yaratan bir hikaye. Cevaplar hem tanıdık, hem de çok yabancı.

Yazan: Ahmet Sami Özbudak Yöneten: Lerzan Pamir Yapım: Zorlu PSM Prodüksiyon Proje Yapımcısı: Feri Baycu Güler Dekor Tasarım: Merve Yörük Kostüm Tasarım: Gül Sağer Işık Tasarım: Cem Yılmazer Müzik: Tolga Çebi Cast Direktörü: Mine Güler, Elif Özge Maltepe Yönetmen Yardımcısı: Ömer Güneş Proje Asistanı: Balım Kar Oynayanlar: Elçin Sangu, Ali Seçkiner Alıcı, Kerem Arslanoğlu, Elif Ürse, Ersin Arıcı