PETER PAN VE VAROLMAYAN ÜLKE

Akbank Çocuk Tiyatrosu ve Zorlu PSM işbirliğiyle tiyatro sahnelerine kazandırılan Peter Pan ve Varolmayan Ülke, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda prömiyer yapıyor! Metin ve söz yazarlığını Mehmet Ergen’in üstlendiği müzikalin müziklerini Tuluğ Tırpan bestelerken koreografisini Beyhan Murphy üstlendi.

Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. Yılı için özel olarak yazılan bu müzikal, ilk gösterimini Zorlu PSM’de yapacak. J.M. Barrie’nin ölümsüz romanı Peter & Wendy’den uyarlanan bu özgün eser, pek çok tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri, yepyeni bir yorumla sahneye getirildi.

Yönetmen: Mehmet Ergen Müzik Direktörü: Tuluğ Tırpan Koreograf: Beyhan Murphy Dekor: Merve Yörük Kostüm: Gül Sağer Işık : Richard Williamson Yardımcı Yönetmen: Lerzan Pamir Uygulayıcı Yapımcı: Duygu Bayram

OYNAYANLAR
Peter Pan: Yağız Can Konyalı Kaptan Kanca / Mr Darling : Sami Levi Tinkerbell: Su Sonia Herring Wendy: Elif Gülalp John: Memo Sağlam Mike: Tuğrul Ali Şenocak Lisa / Deniz Kızı: Ezgi İrem Mutlu Nana / Kayıp Çocuk: Can Gökdoğan Smee: Mert Aydın Starkey: Ufuk Tevge Korsan / Polyanna / Mrs Darling: Yağmur Topçu Korsan: Sultan Ahmet Çakır Korsan: Ayhan Karaağaç Korsan: Evrim Akyay Korsan: Tuğrul Savaşçı Korsan: Mert Aksu Deniz Kızı: Huri Murphy Deniz Kızı: Gülçin Alpaşar Çocuk Deniz Kızı: Alisa Simcha Çocuk Deniz Kızı: Birce Leyla Akbulut Çocuk Deniz Kızı: Zeynep Erdoğan Kayıp Çocuk: Abdullah Cersel Kayıp Çocuk: Özkan Özipek Kayıp Çocuk: Anıl Altınöz Kayıp Çocuk: Gürdeniz Bursalı Kayıp Çocuk: Ayşe Köksal Kayıp Çocuk: Arek Kazancıyan Kayıp Çocuk: Ralf Bilmen