“Kum Zambakları” insanlık tarihi boyunca çözülemeyen kadın erkek ilişkisini hem gerçek hem ironik hem de şiirsel boyutlarıyla ele alarak seyirciyi bir yolculuğa çıkarıyor. Tutkulu bir aşkın şiirselliğinin ve ruhları dans ettiren müziklerin yan yana geldiği bu oyun modern şehir hayatının içinde sıkışmış evli bir çiftin ilişki sürecine tanıklık etmemizi sağlıyor.

Doğayı ve hayvanların doğal yaşamını yok eden insanlığın kendisiyle ve kadın erkek ilişkisi üzerinden birbiriyle olan çatışmasını eğlenceli bir dille tartışmaya açıyor. Seyirciler aşk ve şiddet arasında duygusal gitgeller yaşayan ve birbirini yok etmeye çalışan Duygu ve Fikret’in hayatının farklı evrelerine tanıklık ederken insanlığın doğayla olan ilişkini yeniden gözden geçiriyor.

Yazan: Yeşim Özsoy Yönetmen: Mark Levitas Yapım: Zorlu PSM Prodüksiyon Proje Yapımcısı: Feri Baycu Güler Dekor Tasarım: Kerem Çetinel Işık Tasarım: Kemal Yiğitcan Koreografi: Tuğçe Tuna Ses ve Müzik Tasarımı: Serkan Kargacı Kostüm Tasarım: Buğra Erkenci Akordeon: Manuk Hamparyan Dış Ses: Mustafa Kırantepe Asistanlar: Yiğit Efe Çetin / Edanaz Dinç Yapım Asistanı: Demet Ergül Oyuncular: Evrim Doğan / Umut Kurt