EVLİLİKTEN SAHNELER

Johan ve Marianne 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir.

Her şey her an planlı, her gün olması gerektiği gibidir. Her evli çift gibi bazı sorunlar yaşar, bu sorunları karşılıklı oturup konuşup mantıklı bir şekilde çözüp hayatlarına devam ederler.

Ama yavaş yavaş karşılaştıkları sorunları eski yöntemlerle çözemediklerini fark ederler, kurdukları günlük planlar da aynı mükemmellikte işlememektedir.

Ne yapacaklar? Gerçeklerle yüzleşebilecekler mi? Bu yüzleşmeyi nasıl karşılayacaklar? “İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?” “aile nedir?” “şefkat nedir?” “aşk nedir ne değildir?” sorularına yanıt arayan Ingmar Bergman’ın kült filminden Kayhan Berkin tarafından tiyatroya uyarlanan ve Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Pınar Göktaş ile Naz Buhşem’in rol aldığı “Evlilikten Sahneler” seyirciyi, bu çiftin başına gelenleri yakından izlemeye davet ediyor.

Ingmar Bergman’ın kült filmi “Evlilikten Sahneler” adıyla Versus Tiyatro ve Zorlu PSM ortak yapımı ile sahneye uyarlanıyor.

Oyunda iki çocuk sahibi ve görünüşte mutlu bir beraberlikleri olan Johan ve Marianne’in evlilik yaşamı üzerinden “İki insan bir ömür bir arada yaşayabilir mi?” sorusuna yanıt aranıyor.

Yazan: Ingmar Bergman Çeviren: Ece Dizdar Uyarlayan & Yöneten: Kayhan Berkin Yardımcı Yönetmen: Mehmet Yılmaz Yönetmen Yardımcısı: Dilara Melami Dekor & Kostüm Tasarım: Meltem Çakmak Asistan: Emre Arslanbek

Oynayanlar (Alfabetik Sırayla)

Ece Dizdar Kayhan Berkin Naz Buhşem Öner Erkan Pınar Göktaş

Prova Fotoğrafları: Ilgın Erarslan Yanmaz Işık Tasarımcısı: Ayşe Sedef Ayter Yapım: Versus & Zorlu PSM