AİLE YALANLARI

Peki şimdi ne olacak?

Hem kendimiz olup hem de sevebilecek miyiz birbirimizi?

Nermin Yıldırım’ın Bavula Sığmayan adlı öykü kitabındaki aynı adlı novelladan uyarladığı, Hakan Emre Ünal’ın yönettiği, Melisa Sözen, Ülkü Duru ve Müfit Kayacan'ın oynadığı Aile Yalanları, Zorlu PSM, TOY İstanbul ve Melisa Sözen'in yapımcılığında 20 Aralık'ta Zorlu PSM 'de başlayacak.

Belgin, bir gece yarısı annesinden beklenmedik bir telefon alır.

Apar topar memlekete giden genç kadın, burada üç kişilik bir aile bilmecesinin içine düşer.

Aile cenderesinde kendi yolunu bulmaya çalışan Belgin, ömrünün sonbaharında yeni bir hayat ihtimali arayan Kamuran ve herkes mutlu olsun istedikçe kendi dahil kimsecikleri mutlu etmeyi beceremeyen Müzeyyen’in buruk ama neşeli hikâyesi. Söylenenleriyle ama en çok da söylenemeyenleriyle tam bir aile hikâyesi.

Peki şimdi ne olacak? Hem kendimiz olup hem de sevebilecek miyiz birbirimizi?

Oyun Hakkında

Tek perdelik açık biçimli bu oyun, küçük bir aile trajedisini üç kahramanın da perspektifinden anlatarak, her birinin aynı olayı nasıl bambaşka şekillerde algılayıp yaşadığını gözler önüne serer. İnsanın en yakınlarını bile anlamaktan aciz, onlar tarafından anlaşılmaktan mahrum oluşunun altını çizer.

Üç kahraman, yer yer ortak kursaklardaki düğümleri kendi kursaklarında da atacak, yer yer de aynı dertlerden mustarip seyircinin kendi ailesine söyleyemediklerini haykırmak suretiyle kalplerde ufak da olsa bir rahatlama yaratacaktır. Aile Yalanları, söylenenleriyle ve söylenemeyenleriyle tam bir aile hikâyesidir. Hepimizin ailesinin hikâyesi.

Yazan ve Uyarlayan: Nermin Yıldırım Yöneten: Hakan Emre Ünal Dekor & Işık Tasarım: Yasin Gültepe Kostüm Tasarım: Nahide Büyükkaymakçı Hareket Tasarımı / Koreografi: Gizem Bilgen Yardımcı Yönetmen: Elif Aydın Reji Asistanları: Çağla Yağmur Doğan, Şevval Öztay Işık Operatörü: Tolga Erdoğan Ses Operatörü: Defne Gül Dekor Sorumluları: Tolunay Tunçel, Mehmet Fatih Çelik Dekor Tasarım Uygulama: Kibele Dekor Grafik Tasarım: Alkan Akdamar / Otherside Fotoğraf: Bora Sübakan / PPR İstanbul

Yapımcılar: Zorlu PSM, Toy İSTANBUL, Melisa SÖZEN

Zorlu PSM Yapım Koordinatörleri: Cansu Kurada, Şevval Çakır

Yürütücü Yapımcı: Dilek Tora

Oynayanlar: Melisa Sözen, Ülkü Duru, Müfit Kayacan